ÇİN MUCİZESİ T.Colin Campbell (Çin-Oxford-Cornell Sağlık Çalışması)

T.COLIN CAMPBELL, PhD, Prof, Biokimya-Nutrisyon-Mikrobiyoloji, Cornell Uni, ABD Ulusal Bilimler Akademisi Üyesi, ABD Kanser Araştırmaları Enstitüsü Üyesi. USA-2005, TR-2010, Martı Yayın, Çeviri: Mihriban Doğan, 596 sf.


***ABD Kanser Araştırmaları Enstitüsü ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) tarafından 27 yıl desteklenen (sonra da lanetlenen) bilimsel çalışmaların sonuçları.***


İki grup sıçana aflatoksin (karaciğer kanseri yapan toksin) verilirken, gruplardan biri %20 kazein (inek sütü proteini) diğeri ise %5 kazein ile beslenir. Fazla protein alan grubun tamamında kanser gelişirken, az protein alanların ise hiçbirinde kanser gözlenmez (%100’e karşılık %0). Hayvansal Protein miktarı artırıldıkça tümör sayıları artar, kanser gelişim süreleri ve sıçanların ömürleri kısalır.

Protein miktarları azaltıldığında ise tam tersine tümör sayıları azalır, tümör görülme süreleri ve sıçanların ömürleri uzar; hatta aflatoksin miktarı artırıldığında bile sonuçlar farketmez. 

-Bu deney, aflatoksin yerine Hepatit B virüsü ile yapıldığında da karaciğerde yakın sonuçlar elde edilir; Meme kanseri için yapılan testler de benzer sonuçlar verir.

-Günlük beslenme kalorisinin %12‘sinden fazlasını HAYVANSAL PROTEİNLERİN oluşturması halinde bu sonuçlar hep doğrulanır.
-Deneylerin BİTKİSEL PROTEİNLERLE yapılması halinde ise SONUÇLAR TAMAMEN DEĞİŞİR ve KANSER ile PROTEİN MİKTARININ İLİŞKİSİ KALMAZ. KANSER HÜCRELERİ, HAFIZALARINI ve MARİFETLERİNİ HAYVANSAL PROTEİNLER üzerinden gerçekleştirmektedir.

-Elde edilen bu sonuçlar, Çin kırsalında, oldukça fakir hayvansal proteinle beslenen bir bölgede araştırma yapılması fikrini doğurur. Uzun yıllar süren araştırma sonucunda, beklenmedik şekilde ABD’ye göre bariz şekilde daha fazla günlük kalorinin alındığı saptanan bölgede, çok daha düşük kanser oranları ve obesite gözlenmiştir.

Hayvansal proteinler günlük kalori miktarının %10’un altına indirilmeli (50-60 gm protein) ve/veya BİTKİSEL PROTEİNLERLE  BESLENİLMELİDİR 
    (60gmProtein=150gm.biftek+1bardak.süt+2yumurta).

Kanser, Obesite, Diyabet, Arteryoskleroz, Multiple Skleroz, Alzheimer, Romatoid Arthrit ve Osteoporoz gibi kronik hastalıkların tedavisinde, bitkisel beslenme (ve/veya %10’dan az hayvansal protein alımı), tam buğday ve işlenmemiş şeker kullanımı, haftada en az 3 kez 30 dakika güneşe çıkma (D vit) ve nefes-gevşeme egzersizleri, harika sonuçlar vermiştir.

Baklagiller (fasülye, nohut, bakla, bezelye, mercimek, soya) ve çerez (ceviz, fındık, badem, fıstık) yoğun bitkisel protein depolarıdır. Yarım kilo ıspanakta bile 12 gm protein mevcuttur. Yeşil yapraklı sebzeler, turuncu meyveler başta olmak üzere, yaş-kuru sebze-meyva “çok çeşitlendirilerek” tüketilmelidir.

ABD‘de tüm sağlık karar organları ve tıp fakülteleri, Kraft,Max, Nestle, McDonalds, BurgerKing, Danone, Wendy’s, TacoBell gibi et-süt-yumurta-işlenmiş şeker firmaları ve/veya Pfizer, Roche, Wellcome, BristolMyers, Baxter, Wyeth gibi ilaç şirketleriyle bağlantılı akademisyenler (?) tarafından sevk ve idare edilmekte olup, tüm bilimsel (?) çalışmalar ve ders-kengre-konferanslar da onlar tarafından planlanmaktadır.

-Tüm biyomedikal düzenlemeler, halkın vergileriyle finanse edilen Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından kontrol edilir ve Koruyucu Hekimlik (hastalıkların oluşumunu önleyici) alanına sadece binde oranında fon ayrılır.

HEKİMLER, beslenme ve sağlık ilişkisini bilmeden veya güdümlenmiş bilgileri edinerek mezun olur ve hastalarının bu yanıyla asla ilgilenmez, HASTALIK/İLAÇ/AMELİYAT/MALZEME ile TEDAVİ EDİCİ HEKİMLİK sürsün diye uğraşır dururlar (Gerçekleri saklamakta üstümüze yoktur-Goethe).Reklamlar
Categories: ÇİN MUCİZESİ, China Study, T.Colin Campbell | 2 Yorum

Yazı dolaşımı

2 thoughts on “ÇİN MUCİZESİ T.Colin Campbell (Çin-Oxford-Cornell Sağlık Çalışması)

 1. Adsız

  Sayın Köksoy.
  İlgi çekici ve heyecan verici bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık.
  Atilla Çelik

  Beğen

 2. Teşekkürler Atilla.
  Diğer kitaplardaki düşünceler için de ayrıntılı eleştirilerini
  beklerim.
  Sevgi ile.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: